KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618176
*
nr 1561 8176
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Fiskare på Mallorca". Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 19:42:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 18:45:13
1
600 kr
4/9 19:01:02
2
300 kr
4/9 19:01:02
1
350 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:09
2
400 kr
4/9 19:29:09
1
450 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:13
2
600 kr
4/9 19:29:13
1
600 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:52
*
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om HÃ¥kan Engström
nr 1561 8176
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Fiskare på Mallorca". Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 18:45:13 | 1 | 600 kr |
4/9 19:01:02 | 2 | 300 kr |
4/9 19:01:02 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:29:09 | 2 | 400 kr |
4/9 19:29:09 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:29:13 | 2 | 600 kr |
4/9 19:29:13 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:29:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
HÃ¥kan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:52